تاریخ

شهریور ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

مقایسه انواع موتور کرکره برقی

بیناتک > خدمات الکترونیکی  > مقایسه انواع موتور کرکره برقی
مقایسه انواع موتور کرکره برقی

مقایسه انواع موتور کرکره برقی

موتور کرکره ساید صنعتی جهت تعداد تردد بالا و کرکره تا وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم توصیه می شود ، دارای سیستم پاراشوت جهت جلوگیری از سقوط کرکره در صورت نقص فنی و در ۲ نوع معمولی و UPS دار عرضه می گردد . نوع معمولی آن دارای زنجیر جهت بالا و پایین بردن کرکره برقی در هنگام قطع برق است ولی نوع UPS دار آن علاوه بر زنجیر دستی دارای برق اضطراری جهت بالا و پایین بردن کرکره برقی در هنگام قطع برق می باشد. این نوع موتور های کرکره برقی نسبت به موتورهای توبولار گرانتر می باشند ولی میزان تردد مجاز آنها نیز از موتور های توبلاربالاتر می باشد .این کرکره جهت کرکره برقی هایی با وزن بالا مانند پلی کربنات شفاف و غضروف دار و همچنین کرکره برقی هایی با تردد بالا مانند کرکره برقی پارکینگ توصیه می شود .

 از جمله برند های معتبر اروپایی موتور ساید میتوان به سامفی Somfy فرانسه – الرو Elero و ماران تک Marantec آلمان – بی.اف.تی BFT ایتالیا اشاره کرد که قیمت آنها در حدود ۷ الی ۱۰ برابر موتور های کرکره برقی ساید چینی می باشد ، لذا در کشورمان این موتورها به ندرت مورد استفاده قرار میگیرند . البته لازم بذکر است بعضی از موتورهای ساید اروپایی بصورت ۳ فاز و با سرعت و قابلیت تردد بسیار بالا جهت کاربردهای صنعتی طراحی و ساخته می شوند که چنین ویژگیهایی را در موتورهای ساخت چین بندرت می توان یافت .

 از جمله موتورهای ساید چینی که در بازار کشورمان مورد استفاده قرار می گیرند میتوان  به اتومات ( گارانتی ۲ ساله )Automat – بارزانته ( گارانتی ۱ ساله ) Barzante – اس.دی.سی ( گارانتی تعویض ۱ ساله ) SDC – سویل Sevil – سیگما Sigma – اسمارت Smart – لیفت توربو Lift Turbo و … اشاره نمود . می توان گفت این موتورهای چینی ۹۹ درصد بازار کرکره برقی کشورمان را در اختیار دارند و موتورهای اروپایی سهمی کمتر از ۱ درصد در این بازار دارند .

 

مزایای کرکره برقی با موتور ساید :

» جهت کرکره برقی با میزان تردد بالا مناسب می باشد

» جهت کرکره برقی سنگین وزن مناسب می باشد

» در صورت خرابی نیاز نیست که کل کرکره برقی دِمونتاژ شود و از بیرون قابل تعویض می باشد

» دارای سیستم پاراشوت که در صورت خرابی و خلاص شدن گیربکس ، از سقوط کرکره برقی جلوگیری می کند

» در دو نوع AC ( فاقد UPS ) و DC ( دارای برق اضطراری ؛ UPS دار ) تولید می شود

 

معایب کرکره برقی با موتور ساید  :

» در کنار رول کرکره برقی نصب می شود و فضای بیشتری را در مقایسه با موتور توبولار اشغال می کند

» قیمت بالاتر در مقایسه با موتور کرکره برقی توبولار

۲-موتور های توبولار

این نوع موتور کرکره برقی بدلیل اینکه بشکل لوله می باشند و درون رول کرکره قرار میگیرند فضای کمتری را نسبت به موتورهای ساید اشغال می کنند و جهت کرکره با تردد متوسط و وزن تا ۱۴۰ کیلوگرم ( توبلار صنعتی تا ۳۵۰ کیلوگرم ) توصیه می شوند . این نوع موتور کرکره نسبت به سایر موتورها از قیمت پایینتری برخوردار است ولی میزان تردد مجاز آنها نیز کمتر از موتورهای ساید می باشد. این موتور های کرکره برقی دارای برق اظطراری نمی باشند و دارای خلاص کن دستی جهت استفاده در هنگام قطع برق می باشد.

از جمله برند های معتبر اروپایی موتور تیوبلار میتوان به سامفی Somfy فرانسه – زومر Sommer آلمان – فک FAAC ایتالیا اشاره کرد ولی این موتورهای اروپایی نیز عمدتاً تحت لیسانس و در چین تولید می شوند و قیمت آنها در حدود ۸ الی ۲۰ برابر موتور های کرکره برقی توبلار چینی می باشد ، لذا در کشورمان این موتورها به ندرت مورد استفاده قرار میگیرند .

از جمله برندهای چینی که در بازار کشورمان مورد استفاده قرار می گیرند میتوان به ترتیب کیفیت به اتومات ( گارانتی ۲ ساله ) Automat – بارزانته ( گارانتی ۱ ساله ) Barzante – اس.دی.سی ( گارانتی تعویض ۱ ساله ) SDC – دویا Dooya – سویل Sevil – سیگما Sigma – اسمارت Smart – لیفت توربو Lift Turbo و … اشاره نمود . می توان گفت این موتورهای چینی ۹۹ درصد بازار کرکره برقی کشورمان را در اختیار دارند و موتورهای اروپایی سهمی کمتر از ۱ درصد در این بازار دارند .

 

مزایای کرکره برقی با موتور توبولار :

» قرار کرفتن درون رول کرکره برقی و اشغال فضای کم

» قیمت پایین در مقایسه با سایر موتور های کرکره برقی

 

معایب کرکره برقی با موتور توبولار :

» جهت کرکره برقی با میزان تردد بالا مناسب نمی باشد

» جهت کرکره برقی سنگین وزن مناسب نمی باشد

» در صورت خرابی نیاز است که کل کرکره برقی دِمونتاژ شود تا اینکه موتور تعویض گردد

» در صورت خرابی و خلاص شدن گیربکس فاقد سیستم پاراشوت جهت جلوگیری از سقوط کرکره برقی می باشد

» بصورت پیشفرض برق اضطراری ندارد ( فاقد UPS )

برای راهنمایی بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت